Sağlıklı Beslenme ve Mutfak Alışkanlığı

Ülkemizde ne yazık ki mutfak alışkanlığı yok ve buda hazır, hızlı tüketimi fazlasıyla tetikliyor. İnsanlar mutfağa girmek, bir şeyler üretmek ve bu esnada daha sağlıklı besinleri kendileri hazırlayarak yemek istemiyorlar. Hızlı bir şekilde birileri yapsın ve hemen tüketelim arzusu yayılmış durumda.

Bu arzu, beraberinde çok ciddi beslenme sorunlarını ve sağlıksız beslenme ile birlikte gelen sağlık problemlerini doğuruyor. Oysa ki insanların mutfak ile barışık olması, kendilerine hazırlayacakları besinleri de daha doğru bir şekilde hazırlamalarına olanak tanıyacaktır. Daha az yağ kullanırlar, daha az tuz kullanırlar ve her zaman kendi sevdikleri malzemeleri tercih ederler. Buda bir noktadan sonra daha düzenli ve bir o kadar da sağlıklı bir beslenme alışkanlığının oluşmasına neden olur.

Hızlı ve Hazır Tüketimi Unutun

Mutfak alışkanlığınız olmasa dahi, hızlı bir şekilde hemen besin tüketmek ve doyum noktasına ulaşmak gibi bir düşünceyi kafanızdan silin. Mühim olanın sizin kendinizi doymuş hissetmesi değil, vücudun ihtiyaçlarına cevap vermek olduğunu ise asla unutmayın.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir